Erdoğan: Geçmişte CHP’ye yöneltmedik itham bırakmayanlar, Kılıçdaroğlu’nun eteğine sarıldılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı’nın açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“Bilhassa 2 ayda istismar edilmedik kavram, ayaklar altına alınmadık değer bırakmadılar. Artık şurada kaldı 35 gün. 

Yedili masanın etrafındaki her bir parti kendi kırmızı çizgilerine dair ne varsa hepsini bir kenara bıraktı. Bir senedir millete umut diye pazarladıkları masaya kumar masası, noter masası dediler, tekmediler, tıpış tıpış dönüp tekrar oturdular. 

Geçmişte CHP’ye yöneltmedik itham bırakmayanlar, Kılıçdaroğlu’nun eteğine sarıldılar. 

Bizi beğenmeyip ayrı parti kuranlar, yedili masanın dolgu malzemeliğine razı oldular. Ömürleri boyunca söyledikleri her şeyi yutma pahasına CHP listelerinden adaylık sırasına girdiler. 

Yürek sızlatan bir tablo ile karşı karşıyayız. Bölücü terör örgütü PKK, her gün bir ele başlarının ağzından yedili masaya desteğini açıklıyor. Milletim, Kandil’den verilen talimatlarla yola giden bu bay bay Kemal’e ve onun yavrularına destek verilebilir mi?

Dağdan masada arıza çıkaranlara da ayar veriliyor. Seçimden sonra ne yapacaklarını da anlatıyorlar. Neymiş, Selo’yu bırakacaklarmış, terörist başını bırakacaklarmış, hukuk devletinde ne kadar içeride hukuken tutuklu ya da mahkum olanlar varsa bunları da bay bay Kemal diyor ki bırakacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracaklarmış! Hale bak ya! Eşek vezir olmuş, katır silahtar! 

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir