İzmir’deki Korkunç Yangında Zarar Gören Folkart Sitesi’ne Gelen Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

İzmir’in Narlıdere ilçesinde bulunan Folkart Sitesi’nde çıkan yangın yürekleri ağza getirdi. 40 dairelik 8 katlı apartmanda çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Tüm binayı saran yangın sosyal medyanın da gündemine oturdu. Sitedeki binaların ahşapla kaplı olması dikkat çekerken aynı zamanda akıllı yapılar da olması tepkilerin odağı oldu.

İzmir Narlıdere’nin Yenikale Mahallesi’nde bulunan Folkart Sitesi’nden büyük bir yangın çıktı.

Akşam saatlerinde başlayan yangın İzmir’in birçok bölgesinden görüldü. Yapılan ihbarların ardından ekipler olay yerine geldi. Kısa süre içerisinde korkunç boyutlara ulaşan yangını söndürmek için büyük bir mücadele veriliyor.

Müdahalenin hala devam ettiği yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Yüreklere su serpen haber ise İzmir Valisi Selim Köşger, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ve İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi.

İtfaiye, sağlık, Orman Bölge Müdürlüğü, polis, AFAD ve UMKE ekiplerinin adeta seferber olduğu yangında can kaybının yaşanmadığı açıklandı.

Zaman zaman patlama seslerinin yankılandığı yangın sosyal medyanın da gündemleri arasına girdi. Binlerce vatandaş konu hakkında paylaşımlarda bulundu.

Köşger ise konuyla ilgili, ‘Bir anda parlayan bir yangından bahsediliyor. Bir patlama ve arkasından yangından bahsediliyor. İlerleyen zamanda yapılan tetkiklerle anlaşılacaktır’ ifadelerini kullandı.

Sitedeki konutların akıllı bina olmasına rağmen güvenlik önlemlerinin yeteri kadar alınmadığına değinen vatandaşlar yapıların her yerinde ahşap kullanılmasına da tepki gösterdi.

İzmir’in lüks yerleşim bölgelerinden biri olan Folkart Sitesi’ndeki binalarda bulunan dairelerin her birinin ücreti ise adeta dudak uçuklatıyor. 

Gelin sosyal medyadaki tepkileri görelim…

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Geçmiş olsun İzmir!

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir