Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘mülakat’ yanıtı: Projelerimi artık sadece konuşabilirsin

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuda işe alımda mülakatın kaldırılacağı vaadinde bulunması üzerine, daha önceden bunu kendisinin söylediğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün seçim bildirgesini açıklarken, “Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız” dedi.

Twitter’dan paylaşım yapan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bu vaadi kendisinin verdiğini anımsattı.

Kılıçdaroğlu, “Önce mülakatla torpille bütün gençleri sakatla, sonra seçime sayılı gün kala, benim projelerimle kendi yaptığın rezaleti kaldırma sözü ver. Erdoğan, benim projelerimi artık sadece konuşabilirsin, imza attığın bu rezaletleri ben düzelteceğim” ifadelerini kullandı.

Bugün Çanakkale mitinginde gençlerin en büyük şikayetinin mülakatlarda yapılan haksızlıklar olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, 2021’de de mülakatları kaldırma sözü vermişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir