Dilan Polat’ın depremzedelere bağışı gündem oldu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti. Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

YAPTIĞI BAĞIŞ GÜNDEM OLDU

Tutuklanmasıyla Türkiye’nin gündemini değiştiren Dilan ve Engin Polat’ın, 6 Şubat Kahramanmaraş depremi için 23 televizyon kanalının ortak bağış yayınında bağış yaptığı görüntüler sosyal medyada tekrar gündem oldu.

15 Şubat 2023 tarihli depremzedeler için yapılan ortak yayında Dilan Polat soruşturma kapsamında kayyum atanan şirketleri adına depremzedelere 3 milyon 250 bin TL bağış yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir