Fatih Altaylı da Polemiğe Dahil Oldu! “Ananas Ananas Diyor, Ya Ananas Hediye Geldi Diyorsun”

Suudi Arabistan’da oynanamayan Süper Kupa maçının yankıları sürerken, Ali Koç ve Abdülkadir Selvi arasında günlerdir devam eden tartışmalara Fatih Altaylı da katıldı.

YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Altaylı şunları ifade etti: “Ali Koç için bin tane eleştiri yapabilirim ama FETÖ’cü komik bir yakıştırma. Ananas ananas diyor, ya ananas hediye geldi diyorsun kim bilir sen neler yedin Abdülkadir Selvi. Bayılıyorum bu badem bıyıklılara ya. En ufak bir utanmaları olmadan herkese her şeyi söyleyebiliyorlar.”

NE OLMUŞTU

Abdülkadir Selvi, 29 Aralık’ta Riyad’da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin ertelenmesini köşesine taşımıştı. Selvi ‘Koç gibi organize’ başlıklı yazısında şu ifadeleri kullanmıştı: “Suudi Arabistan’da oynanacak olan maçta bula bula, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cülerin kullandığı, “Yurtta sulh cihanda sulh” sözü mü bulundu? Ali Koç, “Beşiktaş ile Antalyaspor, Katar’da Süper Kupa maçı oynadı ama Katar’da seyirci yok. Ama maç Suudi Arabistan’da olursa daha iyi olur. Suudi Arabistan son dönemde futbola çok yatırım yaptı. Ronaldo’yu, Benzema’yı aldılar. Futbol seyircisi var” diyor. Ali Koç, maçın Suudi Arabistan’da oynanmasını destekliyor.

ALİ KOÇ’TAN SELVİ’YE YANIT

Ali Koç da çıktığı canlı yayında, Selvi’nin yazısına şu yanıtı vermişti: “Yurtta sulh cihanda sulh pankartımızı FETÖ’ye bağlıyorlar, ulan sen zamanında FETÖ için salya sümük ağlamış adamsın sen kimsin Fenerbahçe’yi FETÖ ile bağdaştırıyorsun”.

Ali Koç, ayrıca Selvi’nin 2013 yılında Fetullah Gülen’e ithaf ettiği ve Yeni Şafak gazetesinde yazdığı “Hocam Türkiye’ye dön artık” başlıklı yazısını hatırlatmıştı.

SELVİ’DEN KOÇ’A YANIT

Ali Koç’un canlı yayındaki açıklamalarına Abdülkadir Selvi’den yanıt gelmişti. “FETÖ’nün darbe girişimine karşı canımı ortaya koyma pahasına mücadele verdim.

“Siz o zaman FETÖ’nün hediye ettiği ananasları yemekle meşguldünüz… Rahmetli Mustafa Koç, bir röportajında FETÖ’yle görüştüğünü anlatmıştı. FETÖ’nün ses kaydında geçen ananasları doğrulamış ve “Bana ananas yollandı. Ben de aradım teşekkür ettim. Gayet de lezzetliydi” demişti. FETÖ bana ananas göndermedi… Ali Koç siz FETÖ’nün ananaslarını yerken, ben FETÖ’yle mücadele ediyordum. FETÖ bana 17 suç duyurusunda bulundu. Senin hakkında bir suç duyurusunda bulundu mu? Benim FETÖ’ye karşı verdiğim mücadelenin zekatını versem 40 Ali Koç eder…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir