Kira fiyatlarından yakınan Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın Bodrum’da denize sıfır villası varmış

İstanbul’daki ev kiralarının yüksekliğinden yakınıp “Annemin evine yerleştim” diyen Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan 2 yıl önce 1.3 milyon Euro ödeyip denize sıfır villa almış.

 Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın bir röportajında sarf ettiği “İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu? Biz İstanbul’da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz. Bir insanın 10 evi olmamalı, 10 insanın bir evi olmalı” sözleri gündem olmuştu.

TIKLAYIN-MB Başkanı Hafize Gaye Erkan: İstanbul’da ev bulamadık, annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz

Sözcü’den Yaşar Anten‘in haberine göre; Erkan, 2 yıl önce 1.3 milyon Euro ödeyerek Bodrum Turgutreis’teki Swissotel Rezidans’tan denize sıfır villa satın aldı.

Emlakçılar, Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın villasının bulunduğu bölgenin son dönemde iyi prim yaptığını, benzeri bir villanın bugün konumuna göre 2-3 milyon Euro arasında alıcı bulabileceğini söyledi. Bodrum şehir merkezine 22, Milas Bodrum Havalimanı’na ise 55 kilometre mesafede olan tesis içerisindeki villaların günlük kiralamaları ise 200 Euro ile 1000 Euro arasında değişiyor. Kiralamalar, Türkiye’nin önde gelen turizm şirketleri aracılığı ile internet üzerinden yapılıyor.

TIKLAYIN-İddia: Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan için 35 bin TL kira ödeniyor

TIKLAYIN-MB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın kira ve market fiyatlarıyla ilgili sözlerine tepki yağdı: “Sadık Abi ekonomik duruma çok daha hâkim”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir