Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un iki yıl önce bayi buluşmalarında söylediği sözler gündem oldu

İnternet sitelerine düşen haberlerde “Koç Holding, geçtiğimiz günlerde Koç Topluluğu bayilerini bir araya getiren geleneksel Anadolu Buluşmaları’nın 31’incisini Ankara’da gerçekleştirdi” denilerek, Ömer Koç’un “Masraflarınıza dikkat etmenizi, çok elzem olmayan harcamalarınızı ertelemenizi tavsiye ederim” dediği vurgulandı. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Ömer Koç bu sözleri 2022’de bayilerle dijital ortamda yapılan Anadolu Buluşmaları’nın 30’uncusunda söylemişti.

BU SÖZLERİ 30’UNCU ANADOLU BULUŞMALARI’NDA SÖYLEDİ

Koç Holding’in internet sitesinde yayımlanan 25 Kasım 2022 tarihli bültende Ömer Koç’un bayilere yönelik yaptığı konuşma geniş olarak yer verilmiş. Buna göre Koç, bayilerine seslenirken şu ifadeleri kullanıyor: “Tüm işlerimizde son derece hesaplı olmamız ve basiretle davranmamız gereken bir dönemde bulunduğumuzu vurgulamak istiyorum. Masraflarınıza dikkat etmenizi, çok elzem olmayan harcamalarınızı ertelemenizi ve nakit akışlarınızı yakından takip etmenizi bilhassa rica ederim. İçeride ve dışarıda ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri artık açıkça hissedilen belirsizlikler süreci maalesef yakın zamanda sona ermeyecek.”

Ancak ne oldu da Ömer Koç’un sözleri tekrar gündem oldu.

Koç Holding’in internet sitesinde 25 Kasım 2023’te yayımlanan bülteninde 31. Anadolu Buluşmaları Ankara’da Anıtkabir ziyaretiyle başladı.

Toplantıda konuşan Ömer Koç Türkiye ekonomisiyle ilgili görüşlerini “Geçen sene son 40 yılın zirvesine çıkan küresel enflasyon 2023’te gerilerken; büyümenin yüzde 3 gibi makul bir düzeyde kalabilmesi ‘yumuşak bir iniş’ yapıldığı anlamına geliyor” şeklinde dile getiriyor.

Ancak “Masraflarınıza dikkat etmenizi, çok elzem olmayan harcamalarınızı ertelemenizi tavsiye ederim” sözlerini söylemiyor.

25 KASIM’DAKİ OLAY 24 OCAK’TA HABER OLDU

24 Ocak 2024’te ise halktv’nin internet sitesinde, 25 Kasım 2023’te Ankara’da yapılan Koç Holding 31. Anadolu Buluşmaları toplantısı yeni yapılmış gibi “Koç Holding’in En Tepesindeki İsim Açıkladı: Koç Holding Bile Böyle Düşünüyorsa Tablo Vahim…” başlığıyla bir habere yer verildi.

14 Şubat 2024 yani dün gece ise yine halktv’nin internet sitesinde 31. Anadolu Buluşmaları haberi tekrar yayınlandı. Ancak haberde 24 Ocak’ta girenden farklı olarak 2022’de söylediği “Masraflarınıza dikkat etmenizi, çok elzem olmayan harcamalarınızı ertelemenizi tavsiye ederim” sözleri de yer aldı. Ancak bugün bu haberin linkine tıkladığımızda yerine “Ferdi takımdan ayrılacak mı? Ali Koç açıkladı” başlıklı haber çıktı.

patronlardunyasi.com

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir