Rade Krunic’in sözleşmesinde ilginç madde

Ara transfer dönemine çok hızlı bir giriş yapan Fenerbahçe, Leonardo Bonucci’nin ardından bir yıldız futbolcuyu daha kadrosuna kattı. Sarı-lacivertli kulüp, uzun zamandır peşinde olduğu Rade Krunic ile sözleşme imzaladı. Kanarya, Boşnak orta orta saha oyuncusunu satın alma opsiyonu ile kiraladı.

FENERBAHÇE’DEN RADE KRUNİC AÇIKLAMASI

Sarı-lacivertli kulüp, resmî siteden Krunic transferini şu sözlerle duyurdu:

“Ara transfer döneminde Profesyonel Futbol A Takımımızın güçlendirilmesi için çalışmalarını sürdüren kulübümüz; orta saha oyuncusu Rade Krunic ve kulübü AC Milan ile anlaşmaya varmıştır.

“Satın alma opsiyonu ile birlikte kiralık olarak renklerimize bağladığımız oyuncuya ailemize hoş geldin diyoruz.”

RADE KRUNIC NE SÖYLEDİ

Yıldız orta saha, transferinin ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe burada olmamı çok istedi ve bu beni çok mutlu etti, sonunda buradayım. Fenerbahçe’nin başarısı için elimden geleni yapacağım.

“Taraftarlarımızın sahada her şeyimi vereceğimi bilmesini isterim. Mücadele ettiğimiz her kulvarda şampiyonluk için elimden geleni yapacağım.”

SATIN ALMA OPSİYONU İÇİN KOMİK MADDE

Bu arada Rade Krunic için AC Milan’ın satın alma zorunluluğu maddesi koydurduğu ortaya çıktı. Maddeye göre Fenerbahçe eğer küme düşmezse, Krunic için satın alma opsiyonu devreye girecek. Yani kağıt üzerinde zorunlu olmayan opsiyon, aslında mantık olarak zorunlu görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir