VakıfBank’ta Guidetti, Yarının Sultanları için Zonguldak’a gitti!

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti’nin kız çocuklarının geleceğe umutla bakabilmeleri için 2018 yılında hayata geçirdiği Yarının Sultanları projesi, bu yıl da devam ediyor. VakıfBank’ın sponsorluğunda kız çocuklarına voleybolu sevdirebilmek amacıyla yapılan projede 2024’ün ilk ayağı Zonguldak’ta gerçekleşti. Sarı-siyahlıların başantrenörü, kız çocuklarına teorik ve pratik voleybol eğitimi verdi. Giovanni Guidetti’nin yanı sıra VakıfBank Spor Kulübü’nün yardımcı antrenörleri Saim Pakkan ile Fikret Ceylan, Zonguldak’taki antrenmanlarda yer aldı. Genel Menajer Banu Can Schürmann ve Kulüp Müdürü Levent Özvarnalı da antrenmanlara katılarak projeye destek oldu.

Giovanni kız çocuklarına cesaret vermeyi hedefliyor
Zonguldak İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen projede Giovanni Guidetti ve yardımcıları, iki grup halinde Zonguldak merkez ve çevre ilçelerden katılım sağlayan kız çocuklarıyla bir araya geldi. VakıfBank Başantrenörü Guidetti ve ekibini salonda görünce yaşadıkları mutluluk yüzlerinden okunan çocuklar, eğitim süresince voleybol ile ilgili birçok önemli bilgiyi öğrenme fırsatını yakaladı. Guidetti, projede kız çocuklarının sporun yanı sıra hayatın her alanında başarılı olabilecekleri cesareti onlara vermeyi hedefliyor.

“Gözlerinde gördüğüm mutluluk bana motivasyon kaynağı oluyor”
VakıfBank Başatrenörü Giovanni Guidetti, “Zonguldak’ta voleybolla dolu harika bir gün geçirdik. Hem voleybol oynadık hem de birçok paylaşımda bulunduk. Türkiye bir voleybol ülkesi. Bunu her gittiğim şehirde görüyorum. Yarının Sultanları projesi kapsamında gittiğimiz her şehirde harika karşılanıyoruz. İnsanların, özellikle çocukların voleybola bu denli ilgi gösterdiğini görmek beni çok mutlu ediyor. Bu ilgi ve kız çocuklarının gözlerinde gördüğüm mutluluk bana motivasyon kaynağı oluyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir